Plánujeme akcie!!

Ahojtee!!

Dlhšiu dobu sme vás neinformovali o našich aktivitách ale to sa dnešným dňom mení.

whatsapp-image-2016-09-24-at-20-11-22Dnes(24. Septembra) sme sa stretli v Senci, kde sme za jedeň deň stihli toho strašne veľa. Pre začiatok sme mali menšie, ale oficiálne voľby členov  boardu na nasledujúci rok, ktorí si rozdelili úlohy, aby sme si zjednodušili chod organizácie. Novozvolený prezident nie je žiadnym prekvapením, ostáva nám naša super Majka. Pokračovať v čítaní

Time For Color Camp

Ahoj, ahoj! Leto sa začalo a NOM má pripravené ďalšie aktivity na voľný čas a teplé dni. Dnes sa budeme baviť o Time For Color Camp, na ktorom sa zúčastnili niektorí naši NOMáci.

O čo sa teda jedná?

Time For Color, alebo teda Čas Na Farby, je medzinárodný tábor organizovaný IOGT Poland a Active – sobriety, friendship and peace organizáciami a konal sa u našich severných susedov, v Poľsku, v malom mestečku Bartkowa, kde je aj nablízku jazero Roznowskie. Možnosť na registráciu malo stovky detí z rôznych krajín. Celkovo bolo  zaregistrovaných cez 140 ľudí z krajín ako Albánia, Švédsko, Švajčiarsko, Nemecko, Srbsko a veľa veľa ďalších. Každí mal šancu prezentovať práve tú svoju organizáciu formou zaujímavých a zábavných aktivít, ktoré prilákajú. Okrem toho organizátori ponúkli možnosť ísť na výlety do Krakowa, Energylandie, soľnej bane alebo výstup na pohorie Trzy Korony (Tri Koruny).

13942279_1297334106957313_940533887_n

No a teraz vám priblížim čo sa presne dialo. Pokračovať v čítaní

TeamBuilding Session

TeamBuilding Session

Keď som sa dozvedela, že budeme mať nejakú takúto stretávku, najskôr som nevedela čo od toho

očakávať, lebo žiadnej podobnej som sa ešte nezúčastnila. A bez ľútosti môžem FullSizeRender (1) prehlásiť, že som

neskutočne rada, že som si na zrovna túto stretávku spravila čas.

Pokračovať v čítaní

Ešte trošku z 2015

Ahojteee!

Takže ako vidíte ešte pridávame niečo ohľadom roku 2015,čo by vás mohlo zaujímať.

V novembri 2015 sme sa spolu s novými člDSC_0058enmi stretli v Senci ,aby sme rozširovali myšlienku o kampani INSPIRE FREEDOM – spolu proti násiliu na ženách a deťoch.V Senci sme boli prvýkrát a bolo to fajn.Ľudia sa zaujímali a podporili našu myšlienku.Ďakujeme za pdoporu!

Pokračovať v čítaní

Human Rights Generation

Tretí novembrový týždeň sme mali opäť možnosť zúčastniť sa ďalšieho medzinárodného semináru-Human Rights Generation.Prvá fáza sa konala v Berlíne v marci kde sme reprezentantov nemali,  ale v auguste v Rumunsku na druhej fáze sa zúčastnili naše štyri členky Monika,Mirka,Emma a Maja.Tento krát sme iba úplne o trošku zmenili zostavu na Maju,Mirku a novú členku Natálku. Pokračovať v čítaní

Active camp-Fortress 2015

 

Ahojte! IMG_2244Toto leto v termíne od 2. do 8. augusta sme sa zúčastnili medzinárodného campu „Fortress“,ktorý sa konal v mestečku Bran,v Rumunsku.Na jeho príprave sa podielala organizácia Active-Sobriety,Friendship and Peace a rumunské Dunareedu.Počas týchtopiatich dní sa toho udialo IMG_2257veľa.Či sme boli súčasťou projektu Human Rights Generation alebo sme sa zúčastnili workshopov alebo panelových debát.V stredu sme mali celodennú exkurziu do Brasova a posledný večer sme spoločne oslávili 25 rokov Activu tortou,spievaním,tancovaním a kecaním.

Pokračovať v čítaní

DiD 2.0 – pokračovanie projektu

DiD-na tomto projekte sme sa zúčastnili už v novembri 2014,ale tento rok pokračuje a od 1-5 júna sme mohli byť aj my opäť jeho súčasťou.Celý týždeň bol viac ako úžasný.Prvý deň sme sa zoznamovali a mali sme taký teambuilding day,v utorok sme už navštívili parlament po ktorom nás sprevádzala veľmi zlatá pani a v stredu sme už mali naplánované naše vlastné stretnutie s MEPs,z našej krajiny.My sme mali stretnutie z asistentkami pani Jany Žitňanskej,ktoré bolí veľmi zlaté a z každej strany nám chceli pomôcť,tak hádam niečo spolu spravíme Ďalšie dni sme pracovali na videách a fotografiách o alkoholovej stratégií a dokončovali sme prácu(reporty a tak),ktorú sme nestihli.Tento týždeň bol pre mňa veľmi motivujúci a úžasný,ďakujem veľmi pekne.

Ako tento týždeň vidia noví členovia,ktorých bol tento prvý seminár?

Kristián:

Bol to môj prvý seminár. Zo začiatku som mal strach nevedel som,čo mam očakávať. Po príchode do Bruselu som spoznal nových a skvelých ľudí. Za týžden strávený v Bruseli sme spolu prežili veľa pekných chvíľ na ktoré nezabudnem. Už teraz sa teším na ďalši seminár.

Babs:

Ja a ďalší 3 členovia NOM-u zúčastnili pokračovania projektu DiD 2.0 v Bruseli! Zúčastnili sme sa meetingov, ktoré určite každého z nás o niečo obohatili. Voľné chvíle sme strávili poznávaním mesta alebo spoločnými aktivitami. Aj napriek veľkemu pracovnému nasadeniu sme boli všetci spokojní a oddýchnutí a obohatení o nove zážitky. Dúfame že sa v budúcnosti zúčastnime ďalšieho semináru.

Mima:

Toto bol pre mňa môj prvý seminár, takže som zo začiatku nevedela, čo očakávať. Keď som sa ale zoznámila so všetkými ľuďmi, vedela som že to bude super týždeň. Na začiatok sme hrali zoznamovacie hry, potom sme sa už dali do práce- navštívili sme európsky parlament s prednáškou o MEPs. Ďalšie dva dni sme mali ako krajiny stretnutia so svojimi MEPs, s ktorými sme preberali naše aktivity a možnú spoluprácu.
Môj prvý seminár sa mi veľmi páčil,veľmi ma motivoval a teším sa na ďalšie podobné aktivity.

image image