Deprecated: Function session_register() is deprecated in /home/do031500/www_root/lib/session.inc.php on line 66
NOM Slovensko

Membership Growth Project od European Youth Forum (EYF). Projekt je o ustálení organizácií v ich materskej krajine, o prilákaní nových členov aby sa stali členmi našej organizácie a o otázkach, ako spraviť z pasívnych členov aktívnych a udržať si ich. Pre tento projekt si Active – sobriety, friendship and peace ....

 Dňa 21.12.2013 sa pod záštitou NOM-u uskutočnila akcia Biele Vianoce, tento rok už druhá v poradí.Viac... 

V dňoch od 4.- 6. decembra sa v Bruseli uskutočnil projekt s názvom ,,PolicyDays´´, ktorého sa zúčastnili Kamila Potočárová a Michal Križazn. Viac o ich pocitoch, zážitkoch a názoroch sa dočítate ďalej...

Dňa 5.12.2013 sa v materskej škole v Jatove uskutočnila krásna akcia, vystupujúca pod názvom „Biele Vianoce“ . Akcia zastrešovala problematiku požívania....

Dňa 4. – 6. decembra sa v Bruseli uskutoční akcia pod názvom Human Rights Generation Conference. Cieľom akcie bude ....

25. Novembra 2013 sa v Šali v Coworkingu konala akcia „Inspire freedom“ (http://goo.gl/MPNG93). Tento krát sa jednalo o miešanie rôznych, samozrejme, nealkoholických drinkov a spravení tematických fotiek. Napriek dosť nízkej účasti sme z toho „vyžmýkali“ /doslova/ čo najviac.

„Notice us, Recognize us“ toto je názov semináru, ktorý sa uskutočnil dňa 21. až 25. októbra v estónskom Tartu. Semináru v severskej oblasti sa zúčastnilo 5 krajín: Macedónsko, Bosna a Hercegovina, Estónsko, Slovensko a Island. Každú krajinu zastupovalo 5 členov, ktorí počas celého týždňa preberali mnoho zaujímavých a rôznorodých tém, od utečencov, menšín, ľudí žijúcich na dedinách, homosexuálov až po  hendikepovaných.

V minulosti „ORANGE DAY“, dnes „INSPIRE FREEDOM“. Hovoríme o dni „Boja proti násiliu páchanom na ženách a deťoch“, ktorý sa vo svete „oslavuje“ každý 25. deň v mesiaci. Keďže vieme, že pojem násilia vo svete BOL, JE a BUDE, rozhodla sa naša organizácia podporiť túto kampaň a svojou troškou prispieť k zvyšovaniu povedomia širokej verejnosti. Duchom akcie bolo heslo „MENEJ ALKOHOLU – MENEJ NÁSILIA“, ktoré sme sa snažili vštepovať každému okoloidúcemu.

 Dnes sme obdŕžali skvelú správu pre nás. Naši členovia Patrik Šulík a Kamila Potočárová  sa zúčastnia spolu s Active – sobriety, frienship and peace 2 ročného projektu na rast našej organizácie po členskej stránke. Dúfame, že projekt nám pomôže k rastu organizácie a k viacej projektom. Prvé stretnutie sa uskutoční 12.6. až 16.6.2013 v Antverpách, Belgicko. Po tomto dátume očakávajte súhrnu správu od nich.

  Dnes (Piatok 24.5.2013) sa nám začal seminár na tému Beer buying campaign pre krajiny Slovensko, Česko a Poľsko. Dnes sme tu privítali ľudí zo Slovenska a Poľska, ktorí sú šťastne ubytovaný a plný zaujímavých nápadov. Seminár pokračuje zajtra a končí v nedeľu. Zajtra máme nabitý deň plný nových informácii o novej spolupráci, ktorú by sme chceli spolu začať.

 

 V dňoch 24.5. až 26.5.2013 sa uskutoční menší seminár na tému Beer buying campaing (BBC) pre organizácie z Vyšegrádskej štvorky, konkrétne pre organizácie zo Slovenska, Česka a Poľska a partnerské organizácie zo Švédska a Nórska.

Seminár sa bude konať v meste Šaľa v prekrásnom prostredí LODENICE, ktorú nám poskytlo občianske združenie Zázemie (www.zazemie.sk), ktorým v našom mene veľmi pekne ĎAKUJEME!

  Active - sobriety, friendship and peace otvoril ďalšiu výzvu na obsadenie pozícií v prep-teame do projektu Human Rights Generation (HRG) 2.0 Balkans. 

 Koncom júna (25-30.6.2013) sa uskutoční kongres vo švédskom meste Borås. Kongres je organizovaný najväčšími organizáciami vo Švédsku a to: UNF (mládež), NSF(skauti), JUNIS (deti) a IOGT-NTO (celosvetová organizácia). Ak chceš vedieť viacej pokračuj v čitaní.

 Tak a máme tu hneď daľší report od nášho účastníka Michala Križana, ktorý sa tak isto zúčastnil na semináry "Change the change" organizovaný Active - sobriety, friendship and peace.
Viac si môžete prečítať v článku.

 Tak, tento krát Vám prinášame krásne zhrnutie od Kamili Potočárovej zo semináru "Change the change" organizovány organizáciou Active - sobriety, friendship and peace zo Švédska.

O 3 týždne sa začína ACTIVE seminár "Change the Change" v Tartu, Estónsku. Z našej organizácie sa ho zúčastnia 3 ľudkovia a to Michal Križan a Kamila Potočárová a ako prep team človek David Lazar. Ak sa chceš dozvednieť viacej stači jeden klik...

 Pomaličky sa knám blíži leto a stým je spojený aj summe camp. Tento rok nám ACTIVE - sobriety, friendship and peace pripravil summer camp v Bosne a Hercegovine v okoli Travniku. Registrácia od dnešného dňa otvorená pre Všetkých záujemcov. Ak sa chces dozvediet viacej, stačí ti jeden klik :)

 NOM dostal za úlohu si pripraviť pre seminár I am IN or I am OUT v Poľsku odpovede od minimálne 10 ludí na tému deti alkoholikov, k tomu sme si mali pripraviť prezentáciu výsledkov a nejaké pomocné video ako sme to všetko natáčali. Výsledky a ďalšie zaujímavé veci sa dozviete ak kliknete na viacej J

    NOM Vám po dlhej dobe ponúka exkluzívny ACTIVE Summer Camp v nejakej krajine EU. Tentro rok sa bude konať pre nás v exotickej krajine ISLAND, ktorá je známa pre svoju krásnu prírodu, fjordy a gejzíry, v ktorých sa oplatí určite okúpať. Zatiaľ Vám priblížim aké máme predbežné informácie o tomto campe, kedy sa bude konať, koľko to možno bude stáť a potrebné veci okolo toho :). Pre viac informácií kliknite na "viac".

 Pomaly sa k nám blíži dátum, keď sa opäť bude konať zaujímavý seminár v nejakej krajine EU. Zídu sa mladí ľudia z mnohých krajín, aby popracovali na projekte pod názvom am I IN or am I OUT. Seminár sa bude konať v krásnom poľskom meste Krakow. Pre viac info kliknite na odkaz.

 Po dlhej odmlke sa knám opäť hlási kampaň BBC - Beer buying campang. Po minulé roky sme organizovali BBC v Šali (2x)  a následne v Prešove. Chcete sa pripojiť a pomôcť? Kliknite na odkaz a dozviete sa viacej o akcii.

Na Slovensku sa konal prvý Active seminár - 8 - 14.Marca 2010 v Bratislave. Hlavnými témami boli interkultúrny dialóg, globálna solidarita a ako môže mládež zmeniť svet. Za domácu krajinu sa zúčastnili aj dvaja noví peckoví chalani - Jakub a David. 

  

Active organizuje seminár You(th) are us na Slovensku! (8. - 14. marec 2010) V rámci tohto semináru pripravuje 35 mládežníkov street akciu v centre Bratislavy. 12. marca 2010 od 11stej na kamennom námestí. Príďte nás podporiť...

Organizácia NOM sa v spolupráci s Centrom voľného času Tip Top v Šali (CVČ), Informačným Centrom Mladých (ICM) a Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CVPPPaP) pustila do prípravy kampane Biele Vianoce v Šali.

Je tu projekt getCreACTIVE! Ide sa hrať, spievať, tancovať, fotiť, natáčať, strihať, efektovať! Máš zmysel pre jednu z vymenovaných činností? Cítiš v sebe to nutkanie kreatívne sa prejaviť? Konečne je tu projekt, ktorý ti to umožní! Chceš vedieť viac?

Neprešiel ani mesiac od posledného Active campu v Albánsku a my už zverejňujeme ďalší camp. Takže vytiahnite kalendáre a červeným značte 31.7 - 7.8.2010 ste Nórsku! 

Experience 2010

Organizácia Active aj tento rok pripravuje ďalší seminár - po marcovom seminári v Sarajeve, je na rade slnečné macedónsko s tými najsladšími melónmi v Európe.

19 - 25. Júla 2009 sa v albánskom Vlore konal další z Active letných táborov - Sunny days.

120 účastníkov z celej Európy (od Švédska až po Macedónsko) prišlo, aby spoločne strávili super týždeň plný zábavy, crazy hier, interkultúrneho spoznávania, prezentácií zaujímavých kampaní a spolu zjedli viac ako 100 kil melóna.

 A ešte oveľa viac... prečítajte si viac...

Celý camp bol bez kvapky alkoholu!

Active pripravuje ďalší super summer camp, tentokrát v Albánsku 19. - 25. Júla 2009

V najnovšom čísle Active magazínu - Transit sa dočítate viac o aktívnej participácii - fundamentálneho práva mladých ľudí. Teória ale hlavne prax v rámci našich organizácií.

30. mája 2009 členovia organizácie NOM navštívili 13 obchodv v Šali za účelom preverenia dodržiavania zákona o zákaze predaje alkoholu mladistvým.

19. Mája 2009 deadline pre zasielanie príspevkov do kampane organizácie Active - sobriety, friendship and peace - Content Matters.

Stretko v Šali pre nových, starých, potenciálnych NOM členov. Pripravené sú hry, miniseminár, filmy a ako vrchol víkendu utajovaná BBC :D
Všetci bez ohľadu na Facebook status, pohlavie, rod, vierovyznanie, počet nôh a sestier sú vitaní!

NOM sa zúčastní na stretnutí mimovládnych organizácií v šalianskom okrese organizovanom mestským zastupiteľstvom.

 

NOM podporuje iniciatívu z Trenčína o zákaze konzumácie alkoholických nápojov na verejnosti a zároveň vyzýva aj ostatné mestá aby prijali podobné nariadenia.

Inicitíva Európskej Komisie v spolupráci s Európskym mládežníckym fórom

NOM úspešne zvládol ďalší kongres v Trávnici 17. - 19.apríla 2009

Každý rok NOM pripravuje kongres-valné zhromaždenie, na ktorom sa volí predstavenstvo a plánuje sa program aktivít na ďalší rok, sumarizuje sa ten predchádzajúci , oficiálne prijímaju noví clenovia. Valné zhromaždenie má tým pádom najvyššiu právomoc. Okrem toho kopec nevšedných aktivít, workshopov, hier.
Chceš byť pri tom?

Alexandra Pappová - členka NOM predstavenstva (ekonómka) už pol roka pracuje ako Dobrovoľníčka vo  švédskom Örebre.

Aj tento rok je možné poukázať 2 percentá Vaších daní organizácií NOM. Vaším príspevkom umožníte rozvoj našej organizácie, podporíte mládež a pripojíte sa k boju proti alkoholu a iným drogám. S Vašou podporou zmeníme svet!

Čo je nové v našej materskej organizácií Active? Čo sa udialo za posledného pol roka? Čo nás čaká? Info, fun, pictures.... read it !

Ďalší z Active seminárov sa uskutočnil na konci októbra v Brne. Naším hlavným cieľom bolo zviditeľniť aj minoritné skupiny v našej spoločnosti.

Active Summer Camp and Congress 2008

Street action, počas ktorej sme zverejnili výsledky beer buying campaign. Naším verejným vystúpením sme chceli poukázať na  nedodržiavanie  zákona č. 219/1996 o predaji alkoholických výrobkov mladistvým.Zo 16 navštívených obchodov len 2!! odmietli predať alkohol.

Album fotiek z akcie je tu

Video z kampane

Plánovanie street akcie, ktorá sa uskutoční 30.6.2008 v Šali

12.4.2008 sa uskutočnil kongres organizácie NOM.

Začiatkom Júna organizujeme kampaň zameranú za účelom demonštratívej kúpy a dokázania nerešpektovania zákazu predaja alkoholu mládeži do 18 rokov.

Video z kampane

Prípravné stretnutie na Beer byuing campaign prebehne 24.5.2008 v Šali.

©2008 NiCK.n17 NEXT176 || CHIMERA CMS